Discord Hesap Silme

Discord Hesap Silme , Discord Hesap Nasıl Silinir?

Discord Hesap Silme , Discord Hesap Nasıl Silinir?

Çevrimiçi ortamlarda ve toplu aktivitelerde arkadaşlarınız ile sesli görüşmek çok da mümkün değildir fakat bildiğimiz üzere Discord bize bunu sağlar. Yani hem oyun oynayıp hem de çevrimiçi olarak arkadaşlarınız ile sohbet edebilirsiniz.

Discord Hesap Silme

Tüm bunları bize sunan Discord u kişisel hesaplarımız ile kullanırız fakat bu hesapları silmemiz gereken durumlarda nasıl bir yol izlememiz gerekir ?

Şimdi bunlara değinelim :

Discord hesabında da sosyal medyada hesaplarındaki gibi alternatifli durumlar söz konusudur. Yani instagramdan bir süreliğine ayrılmak ya da hesabınızı tamamen silmek gibi çeşitli seçenekler discord da mevcuttur. Discord hesabınızı tamamen silebilir ya da bunun yerine bir süreliğine uzaklaşmak için devre dışı da bırakabilirsiniz. Hesabı devre dışı bırakmak tabii ki geri dönmek isteyenler için geri döndüklerinde çok da komplesk işlemler yapmadan hesaplarına tekrar sahip olabilme durumu yaratır.

Hesap nasıl devre dışı bırakabilir ?

Öncelikle discord uygulamasına girerek ekranı karşınıza getirmelisiniz. Bu aşamadan sonra hesabım kısmındaki düzenle seçeneğine tıkladığınızda, karşınıza sağ ve sol tarafta ; sağ tarafta hesabı sil sol tarafta hesabı devre dışı bırak seçeneklerinden hesabı devre dışı bırakabilirsiniz.

   Fakat hesabınızı Android veya IOS da devre dışı bırakmak masa üstündeki kadar kolay değildir

Peki bunlarda hesabı devre dışı bırakmak için nasıl bir prosedür izlenmelidir?

İlk olarak mobil cihazınızdan Discord uygulamasını açın ve giriş yaptıktan sonra sol üst köşedeki beyaz çizgilerden sunucu listesi seçin. Burada açılacak hesap adınızın yanındaki cog simgesine hafifçe vurun burada karşınız kullanıcı ayarları çıkar, buna tıkladıktan sonra hesap ekranı çıkar. Burada yine sağ üst köşede üç beyaz nokta bulunur buraya tıkladığınızda karşınıza hesabı devre dışı bırak ya da hesabı sil seçenekleri bulunur. Yavaşça hesabı devre dışı bırak seçeneğine dokunabilirsiniz.

 Bunlar hesabı devre dışı bırakma yollarıydı peki hesabı silme yolları nelerdir ?

Discord hesabı nasıl silinir ? Discord Hesap Silme

Discord hesabınızdan kalıcı olarak kurtulmak istiyorsanız eğer şimdi size bu konuda en iyi yardımı yapacağız..

Discord hesabından tamamen kurtulmak ile, hesabı devre dışı bırakmak arasında aslında çok da fazla bir fark yoktur. Prosedürler çok benzer fakat hesabı silerken ek olarak yapmanız gerek başka şeylerde var;

Discord ekranında hesabım seçeneğinden kullanıcı ayarlarına girdiğimizde hesabı sil butonuna tıklamalıyız fakat oraya tıkladıktan sonra parolanızı ve yapılandırılmamışsa 2FA kodunuzu girmeniz istenecektir. Bu arada sunucu sahibiyseniz sunucunuzu aktarmanız ya da sunucuyu kaldırmanız gerekir.

Buraya tıklayarak diğer Blog yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

Discord