Discord Server Boost Nedir, Ne işe yarar ?

Discord Server Boost Nedir, Ne işe yarar ?

Discord Server Boost Nedir, Ne işe yarar ?

Discord birçok özelliği içerisinde zaten barındıran mix tip bir uygulama. Zaten tercih edilme sebebi de bu tür avantajları ve kullanım kolaylığı. Örneğin toplu oyunlarda, ekran paylaşımı gereken zamanlarda, sesli katılımlı toplantılı aktiviteler yapmak discord ile çok kolay. Discord bütün bunlarla kendini sınırlandırmak istememesinden olacak ki her geçen gün kendisine yeni özellikler katıyor. Bu özellikler sayesinde farklılaşmış oluyor ve yeni kullanım özellikleri geliyor kendisine. Şimdi bu ekstra özellikler yaratan kurulumlardan biri olan discord server boost kurulumunu inceleyeceğiz

Discord Server Boost sayesinde kullanıcılar discord sunucularını yükseltebilecekler. Peki bu yükseltme nasıl yapılır ve ne işe yarar ?

Discord Server Boost Nedir, Ne işe yarar ?

Discord size iki nitro paketi sunmaktadır. Bunlardan ilki klasik olan ve herkeste olan pakettir. Kendi içerisinde sadece kullanıcının işine yarayacak özellikler barındırır ve çok ekstrem bir durumu yoktur fakat ikinci pakette klasik pakete de ek özellikler bulunur. Ücretsiz ek oyunlar ve sunucu yükseltme gibi. Bu işlem ücretlidir.

İkinci yani ücretli olan paketi aldığınızda birçok ek özelliğe sahip olabileceğinizi söylemiştik. Bunlardan birincisi sunucu yükseltmek. Fakat sunucu yükseltme sınırınız her ay maks. bir olur. Buna dikkat ederek kullanmanız gerekir.

Discord sunucunuzu yükseltirken belli seviyelerden geçmek zorundasınız. İlk olarak sunucunuzu ikinci seviyeye yükseltmek isterseniz 10 kişinin sunucunuzu yükseltmesi gerekir.3.seviyede ise 50 kişinin sunucunuzu yükseltmesi gerekir. Şu an için en yüksek seviye 3.seviyedir. Bu seviyede en iyi özelliklere sahip olursunuz ve burada kullanım sadece size özel değildir. Yani 3.seviyenin avantajları sadece size özel değildir. Diğer kullanıcılar da faydalanabilir.

Discord Server Boost Nedir, Ne işe yarar ?

Discord Server Boost Nedir, Ne işe yarar ? Hangi seviyelerde ne çeşit özelliklere sahip olunur ?

  • Seviye 1

-100 emoji limitit

-128 kpbs ses kalitesi

-Hareketli sunucu ikonu

-Sıçramalı arka plan

  • Seviye 2

-150 emoji limiti

-256 kpbs ses kalitesi

-Sunucu afişi

_50 mb dosya limiti

  • Seviye 3

-250 emoji limiti

-384 kpbs ses kalitesi

-100 mb dosya limiti

-Gösterişli bağlantı

Peki sıçramalı ve gösterişli bağlantılar neler ?

Sıçramalı arka plan; bir kişiye davet bağlantısı attığınızda arka tarafta görülecek olan ekrandır. Gösterişli bağlantı ise davet bağlantınızdaki kodu düzenlemenize yarar.

Sunucunuzu yükseltmek için ise ekranın alt kısmından ‘Server Boost status ‘ kısmına tıklayabilirsiniz. Buradan sunucu yükseltme durumunu incelersiniz. Nitro işlemleri için ise menü kısmından gerçekleştirebilirsiniz fakat bunlar hakkında daha ayrıntılı bilgi için linki inceleyebilirsiniz.

Buraya tıklayarak diğer Blog yazılarımızı da okuyabilirsiniz