Discord Sunucu Nasıl Kurulur ?

Discord Sunucu Nasıl Kurulur ? Discord Sunucu Nedir?

Discord Sunucu Nasıl Kurulur ? Discord Sunucu Büyütme , Discord Sunucu Nasıl Büyütülür ?

Discord uygulamasını çoğumuz oyun oynamak için kullanırız. Fakat discord temelde bir mesajlaşma uygulamasıdır .Ekran paylaşımı, ses paylaşımı, toplu konuşma sesli katılım ,sunucu oluşturma ,liderlik belirleme gibi özellikleri ile genelde oyun oynayanlar tarafından kullanılır ve ilgi çeker. Discord un avantajlı yönlerinden olan toplu halde oyun oynama ya da aktivite gerçekleştirme güncel olarak da yaşanan pandemi döneminde daha da fazla ilgi çekmiştir. Buna istinaden uygulamanın kullanıcı sayısı zaten artıyorken bu dönem ile de fazla artış göstermiştir. Bu uygulama ile ilgili bilgilere ve daha da fazlasına buradaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Discord sunucularını ise toplu mesajlaşma grupları olarak tanımlayabiliriz. Bu sunucular sayesinde çok çeşitli gruplarda bulunabilir ve iletişim kurabiliriz. B gruplar küçük veya büyük çaplı olabilirler. Bu isteğe göre şekillenir. Bu grup çeşitleri; ders çalışma grupları, oyun grupları ya da gizli gruplar olabilir.

Discord Sunucu Nasıl Kurulur

Peki biz bu sunucuları nasıl oluşturabiliriz?

‘ + butonuna basılır ‘

  Belli bir sunucu oluşturmak için ekranın sol tarafındaki + butonuna basılmalıdır. Bundan sonra karşımıza çıkacak olan oluştur ya da katıl seçeneklerinden, oluştur seçeneğini seçmemiz gerekir. Oluştur seçeneğine bastıktan sonra karşınıza çıkan ekranda bölge ve isim girerek sunucunuzu kişiselleştirebilirsiniz. Fakat şöyle de bir durum var; Siz çok fazla sunucuya sahipseniz, discord size + butonunu göstermeyebilir. Böyle bir durumda ise sunucuyu aşağı kaydırarak butonu görebilirsiniz

Farklı yeni sunuculara girdiğimizde nasıl kişisel görünebiliriz ?

Discord siz farklı sunuculara girdiğinizde size isim değiştirerek pratik bir kişiselleşme imkanı sunuyor. Bunun için öncelikle ayarlar kısmında yer alan menü seçeneğine tıklamamız gerekiyor. Buradan sonra kullanıcı adını değiştir seçeneğine tıklayarak giriş yapmanız mümkün. Buraya yeni kullanıcı adınızı yazıp kaydedebilirsiniz. Ayrıca aynı işlemi tüm sunucular için de gerçekleştirebilirsiniz.

Peki bu kullanıcı adı değiştirme uygulaması, sunucusuna katıldığınız gruplar tarafından anlaşılamıyor mu ya da bu gruplar kendi farklı bir duruma karşı kendi güvenliklerini nasıl sağlıyorlar ?

Bunun açıklaması da şu şekilde; Katıldığınız sunucu moderatörü kullanıcı adı değiştirerek girme durumunu kısıtladıysa buraya giremezsiniz keza böyle durumlarda menü kısmında da kullanıcı adı görülmez.

Diğer bir durumda gizli mod; eğer siz gizli mod kullanıcı adı girerek moderatörün bu durumu anlayamayacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Böyle durumlarda moderatör diğer kullanıcıların profilinden sizi görebilir.

Buraya tıklayarak diğer blog yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

Discord