Discord vs TeamSpeak3

Discord vs TeamSpeak3

Discord günümüz dünyasında en çok kullanılan, en popüler uygulamalardan biri. Bunun aslında bir çok sebebi var.

Discord toplu olarak, sesli katılım, çeşitli gif ve ekran paylaşımları ile oldukça geniş yelpazeli bir uygulamadır. Kullanıcılara sunduğu bu imkanlardan ve avantajlardan dolayı rakiplerini eleyerek günümüzün en çok kullanılan oyun uygulaması olmuştur.

Discord sadece oyun için kullanılmıyor olsa da en çok oyun için kullanılan bir uygulamadır. Oyun oynarken oyununuzu başka arkadaşlarınız için de açabilir ve aynı oyunu oynayabilirsiniz. Oyun oynarken sesli katılım sağlayabilirsiniz.

TeamSpeak3 ise yine oyun severler için müthiş bir uygulamadır. Kendi odanızı açabilir veya başka odaya bağlanabilirsiniz. Ayrıca bu odalara şifre koyarak başka insanların girmesi engellenebilir. TeamSpeak3 kullanarak da oyunlara sesli katılım sağlayabilirsiniz.

Bu iki uygulama hemen hemen aynı avantajları sağlıyor gibi görünseler de aslında birbirlerinden farklılar. Bu farklılık uygulamalardan bir tanesinin dezavantajlarından kaynaklanıyor.

Örneğin hepimiz biliyoruz ki ekstra kurumlar veya ücretli abonelikler kullanmadığımız sürece klasik Discord uygulaması ücretsizdir. Genel olarak işinize yarayacak özelliklere ücret ödemeden temel bir şekilde ulaşabilirsiniz fakat TeamSpeak3 kısmen ücretli bir uygulamadır.

Yine Discord kullanıcıları Discordun daha kullanışlı olduğu ve ara yüzünün daha iyi olduğu düşüncesi içindeler. Gerçekten de Discordun daha kullanışlı olduğu yadsınamaz.

Discord vs TeamSpeak3

Güvenlik açısından çok fazla farkları olmasa da, discord yine bu konuda öndedir.

Bütün bunların yanında şu an dünyada en çok kullanılan oyun uygulamasının Discord olması da söylediklerimize paralel bir durum.

Discord daha sonra çıkmış bir uygulamadır. Buna binayen günümüz teknolojisine daha yakın e günceldir fakat TeamSpeak3 uygulaması çıktığı tarihin belli kotalarında kalmıştır. Yine de kendine getirdiği güncelleme ile Discorda rakip olmaya çalışıyor. Ayrıca söylemek gerekir ki TeamSpeak3 uygulaması da güncel bulunduğu tarihlere göre sesli katılım ve diğer yönler açısından oldukça iyi bir uygulamaydı yalnızca ücretli olması belli bir item oluşturabiliyordu. Discord ise daha sonra çıktı ve ücretsizdi ayrıca TeamSpeak3 özelliklerinin hepsini hatta daha fazlasını bünyesinde barındırıyordu. Bu nedenle Discordun daha öne geçmiş olması gayet normal bir durum aslında.

Discord vs TeamSpeak3 konusu hakkında konuştuk umarız ki Discord vs TeamSpeak3 konusu hakkında bilgi sahibi olmuşsunuzdur.

Buraya tıklayarak diğer Blog yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

Discord & TeamSpeak3