Thodex vurgunu nasıl gerçekleşmiştir ?

Thodex vurgunu nasıl gerçekleşmiştir ?

Thodex vurgunu nasıl gerçekleşmiştir ?

Kripto para daha önceki makalelerde de bahsettiğimiz sanal para birimidir. Dünya üzerinde (izin verilen ülkelerde ) birçok yatırımcısı bulunan Kripto Para ve alt coinleri modern dünya için paha biçilemez para birimi. Genç veya yaşlı birçok yatırımcı bu sanal borsa dünyasını çok seviyor ve kullanıyor.

Kripto para merkezi bir kuruma bağlı olmayan, yalnızca yatırımcıları arasında sermaye döndüren ve oldukça akıllıca tasarlanmış bir sanal para birimidir. Kripto paranın değerli olmasını sağlayan şey dünyada belli bir üretim sınırının olmasıdır.

Thodex vurgunu nasıl gerçekleşmiştir

Kripto paranın bir merkezi olmadığını ve belli borsalar üzerinden yürütüldüğünden bahsetmiştik. Çeşitli ülkelerde ve ülkemizde de farklı kripto para borsaları bulunmakta. Bunların bir tanesi güncel bir vurgun yüzünden artık tüm halkın dilinde olan ve bilinen, popüler Thodex borsası.

Thodex kendisinden Türkiye’nin ilk yerli Kripto Para borsası olarak söz ediyor

Oldukça da iyi yürütülen işler ve reklamlar arasında Thodex vurgunu nasıl gerçekleşti, buna ne sebep oldu ?

Thodex kendini Global olarak açılan bir borsa gibi görüyor, bu yüzden de siyasiler veya ünlüler ile sık sık görünerek borsasının reklamını yapmaya, göz önünde tutmaya çalışıyordu. Yaptığı çekilişlerle ve çektiği yatırımcılar ile borsa epey bir büyüdü. Thodexe kayıt olmak da hiç zor değildi. Bu da yatırımcılar cezbeden özelliklerden biriydi.

Thodex bir süre sonra sistemde bir arıza olduğunu açıkladı. Açıklamaya göre dogecoin adı verilen Kripto Paralar ile işlem yapılamayacaktı. Bu asla basit bir vurgun değildi. Bilakis epey büyük bir vurgundu çünkü arkasından 2 milyar dolarlık bir kayıp ve birçok yatırımcının kimliğinin ifşa edileceği haberleri duyuruldu. Ayrıca dogecoin en çok kullanılan alt coinlerden bir tanesi olması nedeniyle işlem yapılamayacak olması büyük önem arz ediyordu.

Thodex vurgunu nasıl gerçekleşmiştir

Thodex Ceosundan ise henüz haber alınamıyor.

Aslında Thodex’in bu vurgundan önce de çok güvenli bir yatırım borsası olmadığı aşikardı çünkü kimlik bilgileriniz ile giriş yapıyordunuz ve sizin yatırımlarınız için hiçbir tazmin güvencesi yoktu yani borsa ,herhangi bir dolandırıcılık durumunda paranızı size geri kazandıracaklarına dair bir temin vermiyorlardı. Ayrıca kimlik bilgilerinin de her yere yayılması, vurgun sırasında çok normal bir durum oluyor. Örneğin bahsettiğimiz Thodex vurgunundan sonra birçok kullanıcının kimlik bilgilerinin hala çeşitli yerlerde dolaştığı teyit edilmiş.

Buraya tıklayarak diğer Blog yazılarımızı da okuyabilirsiniz.